„Nowości” w Zespole Szkół w Repkach

Od września 2020 r. uczniowie Zespołu Szkół w Repkach spożywają posiłki w odremontowanej w czasie wakacji stołówce szkolnej. Wspólnymi siłami, przy dużym zaangażowaniu Rodziców oraz wsparciu finansowym pozyskanym od darczyńców naszej szkoły mamy stołówkę na miarę XXI wieku. Wedle opinii samych uczniów, czują się w niej jak w najlepszej restauracji.

Serdecznie dziękujemy za pomoc i wsparcie firmom i osobom indywidualnym, dzięki którym udało się zrealizować całe przedsięwzięcie:

- Zakład Aranżacyjno-Wykonawczy Verifis Wyrozęby,

- Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe TOPAZ Zbigniew Paczóski,

- Młyn Zbożowy Bracia Górscy,

- Powiatowy Bank Spółdzielczy Sokołów Podlaski,

- Firma Tradycja Staropolska Anna Gołoś Sokołów Podlaski,

- Marek Brewczuk Sokołów Podlaski,

- Tomasz Kryński Sokołów Podlaski.

 

Dodatkowo w czasie wakacji został zamontowany w szkole radiowęzeł. Dzięki posiadaniu takiego udogodnienia codziennie w czasie dużych przerw towarzyszy nam muzyka różnych gatunków i z różnych okresów. Dodatkowo radiowęzeł służy nam do ogłaszania wszelkich informacji, komunikatów, dzięki którym wszyscy zostajemy na bieżąco ze sprawami szkoły.

Radiowęzeł został w naszej szkole zainstalowany przez rodziców, którzy niekiedy do późnych godzin wieczornych pracowali nad jego uruchomieniem. Szczególne wyrazy wdzięczności składamy na ręce:

- P. Tomasza Małczuka

- P. Tomasza Niewińskiego

- P. Mariusza Bojara

- P. Piotra Pankiewicza

oraz p. Krzysztofa Krasuskiego.

 

 

 

KONKURS

Wesprzyj naszą gminę i spisz gospodarstwo rolne!

Rolnicy z naszej gminy liczymy na Was! Jeśli wszyscy weźmiecie udział w Powszechnym Spisie Rolnym, to mamy ogromną szansę na atrakcyjne nagrody dla naszych przedszkoli i szkół!

Drodzy Rolnicy,

Wasz udział w Powszechnym Spisie Rolnym 2020 jest bardzo ważny dla naszej gminy. Dzięki temu będziemy wiedzieć, ilu Was jest, jaka jest Wasza sytuacja i jak możemy Was wspierać. Dlatego bardzo liczymy, że wszyscy możliwie szybko spiszecie swoje gospodarstwa rolne przez samospis internetowy.

Mamy dla Was dodatkową motywację – poprzez liczny udział w Powszechnym Spisie Rolnym możecie zapewnić szkołom i przedszkolom Waszych dzieci atrakcyjne nagrody!

Każda gmina województwa mazowieckiego bierze udział w specjalnym konkursie Powszechnego Spisu Rolnego 2020. Zwycięzcą konkursu zostanie gmina lub miasto z największym odsetkiem osób, które spisały się samodzielnie przez Internet.

Konkurs trwa od 16 września do 16 listopada 2020 r. Ogłoszenie wyników nastąpi 20 listopada.

Nagrodą dla zwycięskiej gminy  będzie 50 sztuk zestawów sportowych dla szkół podstawowych oraz atrakcyjne zestawy edukacyjne dla przedszkoli i edukacji wczesnoszkolnej.

Rolnicy, bardzo na Was liczymy – wystarczy się spisać! Spełnicie swój obowiązek, a przy okazji Wasze dzieci mają szansę na atrakcyjne zestawy do nauki i sportu!

 

 

Akcja „Sprzątanie Świata” w naszej szkole

Dnia 22 września 2020 r. uczniowie kl. I-VIII Publicznej Szkoły Podstawowej wraz z nauczycielami uczestniczyli w akcji „Sprzątanie Świata”. Zaopatrzeni w kamizelki odblaskowe i worki do segregacji odpadów wyruszyliśmy do parku w Repkach.

Dzięki pięknej, słonecznej pogodzie akcja przebiegała bardzo sprawnie. Jej celem było promowanie ograniczenia ilości odpadów i ich efektywna segregacja. Worki z odpadami zostały zebrane w wyznaczonych miejscach. Czynny udział w akcji dał uczniom do zrozumienia, że należy dbać o swoje środowisko, o czystość otoczenia.

Akcja „Sprzątanie Świata” uczy odpowiedzialności za otaczający świat, jest pożytecznym narzędziem w procesie edukacji młodego pokolenia.

Na zakończenie sprzątania czekała miła niespodzianka – ognisko, na którym upiekliśmy kiełbaski.

Serdeczne podziękowania za udział w akcji skierowała do wszystkich uczestników Wójt Gminy Repki – Pani Apolonia Stasiuk oraz Dyrektor Zespołu Szkół w Repkach – Pani Maria Pietrzak.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i zapraszamy do udziału w kolejnych programach ekologicznych.

 

 

 

Narodowe Czytanie ,,Balladyny” w ZS w Repkach

W sobotę 5 września 2020 roku w Ogrodzie Saskim w Warszawie Para Prezydencka zainaugurowała 9. edycję Narodowego Czytania ,,Balladyny”.W tym roku ,,Balladynę" Juliusza Słowackiego czytano w rekordowej liczbie 3200 miejsc. Wzorem lat ubiegłych Narodowe Czytanie odbyło się w największych polskich miastach, licznych miejscowościach, a także za granicą. „Balladyna" była czytana w szkołach, bibliotekach, zakładach karnych, szpitalach, domach pomocy społecznej i muzeach.

Również uczniowie z ZS w Repkach wzięli udział w Narodowym Czytaniu ,,Balladyny” Juliusza Słowackiego mimo pandemii, ale przy zachowaniu wszystkich zasad bezpieczeństwa. W role bohaterów dramatu wcielili się uczniowie klas siódmych naszej szkoły, którzy przeczytali wybrane fragmenty tego utworu. Wszyscy słuchali z dużym zainteresowaniem i wyrazili chęć kontynuowania wspólnego czytania innych utworów w czasie długiej przerwy międzylekcyjnej z wykorzystaniem radiowęzła szkolnego.

Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Została zainicjowana wspólną lekturą ,,Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. W 2013 roku w całej Polsce odbyło się czytanie dzieł Aleksandra Fredry, a podczas następnych edycji przeczytano kolejno: ,,Trylogię” Henryka Sienkiewicza oraz ,,Lalkę” Bolesława Prusa. W 2016 roku ,,Quo vadis” Henryka Sienkiewicza, a w 2017 roku lekturą Narodowego Czytania było ,,Wesele” Stanisława Wyspiańskiego, w 2018 r. ,,Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego, zaś w 2019 roku były czytane ,,Nowele polskie”. W przyszłym roku lekturą Narodowego Czytania będzie ,,Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej.

 

 

 

Akcja „Tornister Pełen Uśmiechów"

Dyrektor Caritas Polska Ksiądz Marcin Iżycki w środę - 9 września br. odwiedził Zespół Szkół w Repkach, przekazując uczniom - 32 tornistry wraz z wyprawką w środku w ramach akcji „Tornister Pełen Uśmiechów”. Dar od Caritas Polska dla dzieci z diecezji drohiczyńskiej zastał ufundowany przez Jastrzębską Spółkę Węglową oraz anonimowych darczyńców. Wydarzenie odbyło się z udziałem Dyrektor Zespołu Szkół w Repkach – Pani Marii Pietrzak oraz Wójt Gminy Repki – Pani Apolonii Stasiuk.

Dyrektor Caritas diecezjalnej ks. Łukasz Gołębiewski wyraził nadzieję, że te drobne upominki sprawią choć trochę radości dzieciom i dodadzą im motywacji do nauki w rozpoczynającym się roku szkolnym.

 

 

 

 

  ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021

Download
INFORMACJA DLA RODZICÓW DOTYCZĄCA ORGANI
Adobe Acrobat Document 67.5 KB

Ogłoszenie

Dnia 28.08.2020 r. (piątek) o godz. 18.00 na hali sportowej Zespołu Szkół w Repkach

odbędzie się zebranie rodziców dzieci, które będą uczęszczały do Publicznego Przedszkola w Repkach

w roku szkolnym 2020/2021.

Wszystkich uczestników zebrania obowiązuje zabezpieczenie nosa i ust.

 

                                                                                                                                            Serdecznie zaprasza

                                                                                                                                           Dyrekcja i wychowawcy

Ogłoszenie

W związku ze zbliżającym się rozpoczęciem roku szkolnego 2020/2021,

prosimy Rodziców uczniów Zespołu Szkół w Repkach o sprawdzanie wiadomości w dzienniku elektronicznym.

 

 

Download
WYPRAWKA PIERWSZOKLASISTY.pdf
Adobe Acrobat Document 55.9 KB

Szanowni Rodzice.

Poniższą wiadomość kieruję do rodziców będących rolnikami, użytkownikami gospodarstw rolnych lub posiadających w swojej najbliższej rodzinie taką osobę.

Jeśli otrzymali Państwo list Prezesa GUS z informacją o badaniu, oznacza to, że jesteście zobowiązani w terminie od 1 września do 30 listopada do udziału w spisie rolnym. W trosce o Wasze zdrowie i bezpieczeństwo, gorąco zachęcam, aby w tym trudnym czasie znaleźć chwilę na wypełnienie elektronicznej ankiety dostępnej na stronie internetowej https://spisrolny.gov.pl/. Wypełnienie formularza jest intuicyjne, bezpieczne i możliwe z komputera, tabletu lub telefonu komórkowego z dostępem do Internetu. Wsparcie i pomoc można uzyskać dzwoniąc na infolinię spisową pod numer: 22 279 99 99 w. 1. Dla osób, które nie mają dostępu do Internetu, Urząd Gminy/Miasta przygotował specjalne stanowisko komputerowe do samospisu.

Zdaję sobie sprawę, że strach i niepewność związana z edukacją swoich dzieci w czasie pandemii, na pewno zaprząta teraz Państwa głowy bardziej niż Powszechny Spis Rolny. Dla gminy jednak obie te kwestie są bardzo ważne, ponieważ spis ma ogromne znaczenie nie tylko dla rolnictwa, ale i dla całego społeczeństwa. Dzięki uzyskanym podczas spisu informacjom lokalne, regionalne i krajowe instytucje mogą prowadzić działania wspierające rolników. Dane spisowe są też kluczowe podczas ustalania unijnych dopłat dla rolnictwa. Takie badanie polskiego rolnictwa realizowane jest raz na 10 lat.

Zachęcam również do udzielenia wsparcia i przekazania informacji o Powszechnym Spisie Rolnym osobom objętym obowiązkiem spisowym w najbliższej rodzinie. Spiszmy się, jak na rolników przystało.

Więcej informacji o Powszechnym Spisie Rolnym 2020: https://spisrolny.gov.pl/

 

                                                                                                                                                                                 Wójt Gminy Repki

 

 

 

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

OGŁOSZENIE 

Download
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2019-2020.pdf
Adobe Acrobat Document 301.3 KB

 

11 czerwca 2020 r. odeszła do wieczności nasza koleżanka i wieloletnia nauczycielka p. Mariola Fronczak. Przeżyła swe życie w najpiękniejszy z możliwych sposobów. Swym charakterem, postawą życiową, poświęceniem wobec dzieci i najbliższych, pogodą ducha i życzliwością wobec drugiego człowieka, pokazywała nam co jest w życiu ważne i istotne. Żadne słowa nie są w stanie wyrazić tego, co czujemy.  

 

 

 

Oświadczenie potwierdzenia woli przyjęcia kandydata na rok szkolny 2020/21

Rodzice kandydatów zakwalifikowanych do Publicznego Przedszkola w Repkach  / Publicznej Szkoły Podstawowej w Repkach mają obowiązek potwierdzić wolę zapisania dziecka do przedszkola / oddziału przedszkolnego / klasy I szkoły podstawowej.

Rodzice, którzy jeszcze nie przekazali do sekretariatu Zespołu Szkół w  Repkach oświadczenia proszeni są o wydrukowanie oświadczenia znajdującego się w załączniku. Po uzupełnieniu oświadczenia i podpisaniu należy dokument zeskanować (może być zdjęcie - czytelne) i przesłać na adres:

Download
Oświadczenie rodzica o woli przyjęcia do
Adobe Acrobat Document 132.0 KB
Download
Oświadczenie rodzica o woli przyjęcia do
Adobe Acrobat Document 134.0 KB

 

 

 

 

Tabela lekcji z TVP

Klasa

Kanał

Godziny lekcji

Godziny powtórki lekcji

Klasa 1

TVP Sport

·         od 8:00 do 8:25

·         od 8:30 do 8:55

·         od 9:00 do 9:25

·         od 12:30 do 12:55

·         od 13:00 do 13:25

·         od 13:30 do 13:55

Klasa 2

TVP Rozrywka

·         od 8:00 do 8:25

·         od 8:30 do 8:55

·         od 9:00 do 9:25

·         od 12:30 do 12:55

·         od 13:00 do 13:25

·         od 13:30 do 13:55

Klasa 3

TVP Historia

·         od 8:00 do 8:25

·         od 8:30 do 8:55

·         od 9:00 do 9:25

·         od 12:30 do 12:55

·         od 13:00 do 13:25

·         od 13:30 do 13:55

Klasa 4

TVP3

·         od 8:00 do 8:25

·         od 8:30 do 8:55

·         od 9:00 do 9:25

·         od 9:30 do 9:55

·         od 12:30 do 12:55

·         od 13:00 do 13:25

·         od 13:30 do 13:55

·         od 14:00 do 14:25

Klasa 5

TVP Historia

·         od 9:30 do 9:55

·         od 10:00 do 10:25

·         od 10:30 do 10:55

·         od 11:00 do 11:25

·         od 14:00 do 14:25

·         od 14:30 do 14:55

·         od 15:00 do 15:30

·         od 15:30 do 15:55

Klasa 6

TVP 3

·         od 10:00 do 10:25

·         od 10:30 do 10:55

·         od 11:00 do 11:25

·         od 11:30 do 11:55

·         od 14:30 do 14:55

·         od 15:00 do 15:30

·         od 15:30 do 15:55

·         od 16:00 do 16:30

Klasa 7

TVP Rozrywka

·         od 9:30 do 9:55

·         od 10:00 do 10:25

·         od 10:30 do 10:55

·         od 11:00 do 11:25

·         od 11:30 do 11:55

·         od 12:00 do 12:25

·         od 14:00 do 14:25

·         od 14:30 do 14:55

·         od 15:00 do 15:30

·         od 15:30 do 15:55

·         od 16:00 do 16:30

·         od 16:30 do 16:55

Klasa 8

TVP Sport

·         od 9:30 do 9:55

·         od 10:00 do 10:25

·         od 10:30 do 10:55

·         od 11:00 do 11:25

·         od 11:30 do 11:55

·         od 12:00 do 12:25

·         od 14:00 do 14:25

·         od 14:30 do 14:55

·         od 15:00 do 15:30

·         od 15:30 do 15:55

·         od 16:00 do 16:30

·         od 16:30 do 16:55

 

 

 

 

Dodatkowa informacja w sprawie rekrutacji do klasy I

W związku z wprowadzonym stanem zagrożenia epidemiologicznym w Polsce, prośbą o przesłanie zamówień transportu pocztowego zespolszkolwrepkach@wp.pl (w tytule prośby o dodatkowe karty aplikacyjne-rekrutacja kl. I SP 2020/2021) lub pocztą tradycyjną na adres: Zespół Szkół w Repkach, 08-307 Repki, ul. Osiedlowa 8.

Wnioski do pobrania ze strony internetowej szkoły ( www.szkolarepki.jimdo.com ) w zakładce Dokumenty-Dokumenty do pobrania.

Do uzupełnienia ewentualnych braków rodziców zawiadomienia telefonicznie.

 

 

 

Instrukcja zakładania konta Gmail

Download
Microsoft Word - instrukcja zakładania k
Adobe Acrobat Document 124.4 KB

 Jeśli występuje jakikolwiek problem z logowaniem do dziennika cyfrowego Librus, proszę o zgłoszenie tego faktu telefonicznie pod numerem telefonu 257875180 lub do wychowawców. Będziemy generować nowe hasło dostępu.

Proszę również o zgłoszenie próby wyłudzenia pieniędzy za zalogowanie się do dziennika. Dziennik elektroniczny Librus jest bezpłatny dla użytkowników i nie należy uiszczać żadnych dodatkowych opłat.

 

 

 

                                                         Warszawa 13 marca 2020 r.

 

 

 

APEL DO RODZICÓW / OPIEKUNÓW PRAWNYCH w związku z zawieszeniem zajęć dydaktyczno-wychowawczych w

 

dniach 12 - 25 marca 2020 r.

 

 

W związku z nasileniem zachorowań na COVID-19 decyzją Ministra Edukacji Narodowej od 12 do 25 marca 2020 r. zawieszone zostały zajęcia dydaktyczno-wychowawcze w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych (publicznych i niepublicznych). Działanie to ma na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się zakażenia koronawirusem. W związku z powyższym oraz sygnałami zgłaszanymi do stacji sanitarno-epidemiologicznych o sytuacjach niewłaściwego zachowania Mazowiecki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny apeluje, o:

 

      dopilnowanie, aby ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne, dzieci i młodzież w tym okresie pozostały w domu, nie                    przemieszczały się, ograniczyły przebywanie w miejscach publicznych, gdzie mogą być duże skupiska ludzi (komunikacja

      publiczna, centra handlowe, kluby, itp.),

 

      zwrócenie uwagi na możliwość organizowania przez uczniów spotkań towarzyskich (tzw. „koronaparty”, „domówek” itp.) i          zakazanie swoim dzieciom spędzania czasu wolnego w takiej formie,

 

      przestrzeganie zasad higieny osobistej (w tym higieny kaszlu i kichania oraz czystości rąk), a także systematycznego               

 

      sprzątania i czystości pomieszczeń gospodarstwa domowego,

 

 

      stosowanie się do zaleceń Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego,

 

      śledzenie na bieżąco komunikatów Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministerstwa Zdrowia i Ministerstwa Edukacji

     Narodowej o sytuacji epidemiologicznej w kraju.

 

Od poniedziałku, 16 marca br. TVP, TVP ABC oraz TVP Kultura rozpoczynają emisję specjalnych pasm edukacyjnych dla dzieci i młodzieży. Oferta zawiera nie tylko filmy fabularne, dokumentalne, propozycje publicystyczne, ale również produkcje Teatru Telewizji, dostosowane do podstawy programowej. Zachęcamy do uwzględnienia materiałów prezentowanych na kanałach Telewizji Polskiej do zdalnej pracy z uczniami w czasie zawieszenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych w szkołach.

PASMO EDUKACYJNE W TVP ABC

 

 

APEL DO RODZICÓW/OPIEKUNÓW PRAWNYCH w związku z zawieszeniem zajęć dydaktyczno-wychowawczych w dniach 12 – 25 marca 2020 r.

 

Download
MAZPWI_1.PDF
Adobe Acrobat Document 109.7 KB

 

 

Proszę śledzić informacje przesyłane w dzienniku elektronicznym. Uczniowie wykonują zadania przekazane zdalnie przez nauczycieli.

 

 

Arkusze z zadaniami dla uczniów klas 8- do samodzielnego ćwiczenia w domu.

 

Centralna Komisja Egzaminacyjna przygotowała pakiet materiałów dla 8-klasistów. Codziennie o 9:00 nowe zadania z polskiego, matematyki i angielskiego, o 15:00 - rozwiązania! Zapraszamy już od jutra, 16 marca na stronę www.cke.gov.pl #egzaminósmoklasisty #CKE #egzamin

 

Publikujemy arkusze do samodzielnej pracy w czasie odwołanych zajęć.

 

arkusz1-kliknij

 

arkusz2-kliknij

 

arkusz3-kliknij

 

CKE zestawy powtórkowe-kliknij link

 

 

 

Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych

 

Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

 

Lekarze, specjaliści, eksperci WHO wskazują, że wprowadzenie odpowiednich i odpowiedzialnych działań może ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa. Obecna sytuacja epidemiologiczna w Polsce może zagrozić zdrowiu obywateli. Dlatego na podstawie tzw. specustawy Minister Edukacji Narodowej przygotował rozporządzenie, które czasowo ogranicza funkcjonowanie jednostek systemu oświaty na obszarze całej Polski.

 

Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych

 

Zawieszenie zajęć dotyczy przedszkoli, szkół i placówek oświatowych (publicznych i niepublicznych), z wyjątkiem:

 

poradni psychologiczno-pedagogicznych;

specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych;

młodzieżowych ośrodków wychowawczych, młodzieżowych ośrodków socjoterapii, specjalnych ośrodków wychowawczych, ośrodków rewalidacyjno-wychowawczych;

przedszkoli i szkół w podmiotach leczniczych i jednostkach pomocy społecznej;

szkół w zakładach poprawczych i schroniskach dla nieletnich;

szkół przy zakładach karnych i aresztach śledczych.

 

W przypadku specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych, ośrodków rewalidacyjno-wychowawczych, poradni psychologiczno-pedagogicznych o udziale w zajęciach dziecka decyduje rodzic. To nie obowiązek lecz prawo. Rodzic, którego dziecko do 8. roku życia nie bierze udziału w zajęciach ma prawo do zasiłku opiekuńczego.

 

 

 

Rodzicu,

 

ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne Twoje i Twojego dziecka, zajęcia zostaną zawieszone od 12 marca br. W przedszkolach i szkołach podstawowych 12 i 13 marca br. będą jeszcze prowadzone działania opiekuńcze;

zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny;

jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS;

przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny;

rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz;

śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.

 

W szczególnie uzasadnionych sytuacjach rodzic ucznia z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego może wystąpić do dyrektora szkoły, do której uczęszcza jego dziecko o zapewnienie opieki.

 

Uczniu,

 

pamiętaj o swoim bezpieczeństwie w domu. Unikaj miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe);

przerwa w funkcjonowaniu Twojej szkoły nie powinna oznaczać dni wolnych od nauki;

odpowiedzialnie wykorzystaj czas zawieszenia zajęć w Twojej szkole. Przeczytaj ulubioną książkę, spróbuj uzupełnić swoje wiadomości lub rozwijaj kompetencje. Skorzystaj przy tym z darmowej platformy epodreczniki.pl i materiałów rekomendowanych przez Twojego nauczyciela;

przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz.

 

Platforma epodreczniki.pl i materiały do samodzielnej nauki

 

Zachęcamy nauczycieli, aby w najbliższym czasie wspierali uczniów w nauce i przekazywali materiały do samodzielnej pracy w domu. Szczególnie prosimy o objęcie opieką uczniów, którzy przygotowują się do tegorocznego egzaminu ósmoklasisty, maturalnego oraz zawodowego i udostępnienie im niezbędnych materiałów.

 

Rekomendujemy wykorzystanie w tym celu następujących rozwiązań:

 

dziennik elektroniczny;

strona internetowa szkoły, przedszkola, placówki oświatowej;

mailing do rodziców, a w przypadku uczniów starszych wysyłanie materiałów bezpośrednio do młodzieży.

 

Na platformie Ministerstwa Edukacji Narodowej epodreczniki.pl udostępniliśmy e-materiały do wykorzystania przez nauczycieli lub do samodzielnej nauki przez uczniów. Epodręczniki.pl to biblioteka bezpłatnych, sprawdzonych, zgodnych z aktualną podstawą programową materiałów edukacyjnych.

 

Jak się zabezpieczyć przed koronawirusem?

 

Często myj ręce przy użyciu mydła i wody.

Przy kasłaniu i kichaniu zakrywaj usta i nos. Zachowaj co najmniej metr odległości od osób, które kaszlą i kichają.

 

Osoby wracające z regionów zarażonych koronawirusem powinny powiadomić o tym telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się do oddziału obserwacyjno-zakaźnego. Więcej informacji dotyczących koronawirusa na stronie: gov.pl/koronawirus

 

Podejrzewasz u siebie koronawirusa? Zadzwoń pod numer 800 190 590!

 

Bezpłatna infolinia NFZ jest czynna całą dobę, przez 7 dni w tygodniu. Wykwalifikowani konsultanci poinformują Cię, co zrobić, by otrzymać pomoc.

 

Podstawa prawna

 

Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 marca 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 http://dziennikustaw.gov.pl/DU/2020/410

 

 

 

 

Wycieczka klas I-III do Sokołowa Podlaskiego 

4 marca 2020 roku dzieci z klas I – III  Zespołu Szkół w Repkach uczestniczyły w wycieczce autokarowej do Sokołowa Podlaskiego. Pierwszym punktem był spektakl teatralnym pt. „ Shrek”. Tematyka przedstawienia dotyczyła tolerancji, przyjaźni, akceptacji inności. Dzieci zachwyciła gra aktorska, piękna scenografia a także efekty świetlne, dźwiękowe. Następnie udaliśmy się do Powiatowej Straży Pożarnej. Pod okiem strażaków uczniowie uczęszczali w warsztatach zdobywając certyfikat jako Dzielny Mały Ognik w ramach programu- Edukacja dla Bezpieczeństwa – Ognik. Wielkie zainteresowanie wzbudziły wozy strażackie i ich wyposażenie. Na zakończenie odwiedziliśmy MC Donalds, gdzie dzieci zjadły posiłek.

Zadowoleni, pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Download
Zaproszenie do udziału w konferencji.pdf
Adobe Acrobat Document 107.6 KB

 

UWAGA!!! 

Prowadzona jest rekrutacja

dzieci do kl. I Publicznej Szkoły Podstawowej w Repkach

na rok szkolny 2020/2021.

Wnioski wydawane i przyjmowane są w  sekretariacie

Zespołu Szkół w Repkach,ul. Osiedlowa 8.

 

Wnioski można także pobrać ze strony internetowej szkoły oraz www.repki.pl

 

Prosimy o składanie wniosków w terminie:

02.03.2020 r. – 27.03.2020 r.

 

 

Bal karnawałowy 2020

Dnia 06 lutego w naszej szkole odbyła się zabawa karnawałowa połączona z obchodami Dnia Świętego Walentego.

W udekorowanej na tę okazję sali gimnastycznej przy znanych i lubianych utworach bawiła się cała społeczność szkolna.

Nie zabrakło też wspólnych zabaw i konkursów, m.in.: pociągu, kaczuszek, makareny, tańca z balonem i wiele innych prowadzonych przez Samorząd Uczniowski. Wybrano również królową i króla balu.

Był to naprawdę udany i niezwykły dzień, z pewnością pozostanie w pamięci wszystkich na długo.

 

                                                                                                                                                  opiekunowie Samorządu Uczniowskiego

 

      

 

 

 

 UWAGA !!!

Prowadzona jest rekrutacja dzieci do Publicznego Przedszkola w Repkach na rok szkolny 2020/2021

Wnioski wydawane i przyjmowane są w sekretariacie Zespołu Szkół w Repkach, ul. Osiedlowa 8.

                                    Wnioski można także pobrać ze strony internetowej szkoły oraz  www.repki.pl

Zapraszamy rodziców w wieku przedszkolnym (od 3 do 6 lat) i proszę o składanie wniosków

w terminie: 10.02.2020 r. - 29.02.2020 r.

 

 

Spotkanie z „Grupą Zaelektryzowani”

Dnia 03.02.2020 roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Repkach odbył się spektakl pt.„ Fizyka wszędzie styka”. Grupa prowadząca o nazwie „Zaelektryzowani” zaprezentowała eksperymenty związane z naukami przyrodniczymi. Aktorzy pokazali powstanie wirów pierścieniowych, wytwarzanie wodoru itp. Szczególnie uczniów zachwyciła zabawa z helem oraz z ciekłym azotem. 

                                                                                                                                                                                           Teresa Jaszczuk

 

 

 

 

 

Informacja

Dnia 30 stycznia 2020 r. (czwartek) o godz. 15.30 odbędzie się zebranie rodziców uczniów uczęszczających

do Publicznej Szkoły Podstawowej w Repkach.

      Przebieg spotkania:

  • godz. 15.30 - ogólne zebranie na hali sportowej,
  • godz. 16.00 - spotkanie z wychowawcami.

 

Góra Grosza

W Zespole Szkół w Repkach odbyła się XX edycja akcji pod hasłem GÓRA GROSZA. Celem akcji  było zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu bądź tworzenia takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego oraz programów, które pozwolą im spokojnie dorastać. Uczniowie zbierali monety w dniach  25.11.2019 – 02.01.2020. W myśl zasady „Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie”, każdy przynosił ile mógł, dzięki czemu udało nam się uzbierać kwotę w wysokości 620 złotych 62 grosze. Samorząd Uczniowski wraz z nauczycielami z całego serca dziękują wszystkim hojnym Darczyńcom. Zebrana przez nas kwota zostanie przekazana za pośrednictwem Towarzystwa  „Nasz Dom” na potrzeby domów dziecka w całej Polsce.

Dziękujemy raz jeszcze!

                                                                                                                                                                                            Teresa Jaszczuk

 

 

 

Uczniowie z Zespołu Szkół w Repkach Grali w 28 Finale WOŚP

W bieżącym roku już po raz kolejny nasi uczniowie wzięli czynny udział w ogólnopolskiej akcji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy - 28 Finał. Tym razem pieniądze zebrane w czasie działania przeznaczone są na zakup sprzętu dla dzieci więcej leków zabiegowych.

Niesienie pomocy potrzebnej stało się już tradycją naszej szkoły. Nikogo więc nie dziwił widok danych wolontariuszy związanych z kwestiami w niedzielę 12.01.2020 r. Zaprzyjaźnij się z pracą był tak duży, że jesteśmy w stanie rozpocząć współpracę już w sobotę 11 stycznia, kwestując w sklepie TOPAZ, w Repkach.

33 wolontariuszy kwestowało na terenie całej gminy. Mimo że chłód już od wczesnych godzin rannych można ich było zobaczyć na wyznaczonych stanowiskach. Życzliwość ofiarodawców i specjalistów wolontariuszy sprawił, że pobiliśmy dotychczasowy rekord w zbiórce pieniędzy.

Tak wysoka  kwota jest również zasługą wspaniałej młodzieży ze wsi Szkopy. Uczniowie: Amelia i Martyna Soczyńskie, Gabrysia, Maja i Emilia Komar, Lena i Karol Cielemęccy, Wiktoria Bielińska, Lidia i Emilka Jurczak kolędowali przez dwa dni odwiedzając domy mieszkańców swojej miejscowości i Borychowa. Zazwyczaj gospodarze obdarowują kolędników jakąś kwotą pieniędzy, którą później dzieci dzielą między siebie i  przeznaczają na własne potrzeby. Tym razem było inaczej. Zebrane pieniądze 1000 zł uczniowie przekazali na konto WOŚP. Jest to wyjątkowa sytuacja i piękny gest. Gratulujemy pomysłu i dziękujemy.

W 28 Finale WOŚP uczniowie z Repek zebrali kwotę: 8.866,69 zł 

(osiem tysięcy osiemset sześćdziesiąt sześć zł , sześćdziesiąt dziewięć gr.)

Pieniądze te przekazano do Sztabu w Sokołowie Podlaskim. 

W akcję, oprócz uczniów zaangażowani byli Policjanci z Repek, którzy dbali o nasze bezpieczeństwo, Dyrekcja szkoły oraz Rodzice Wolontariuszy. Dziękujemy im za pomoc i współpracę.

Wszystkim ofiarodawcom dziękujemy za okazane serce.

                                                                                                                       Opiekunowie akcji:  Urszula Terlikowska, Monika Grodzka

 

Uczeń z Repek Zwycięzcą Konkursu 

W końcuym roku szkolnym uczniowie kl. IV Zespołu Szkół w Repkach wzięli udział w konkursie „LIST DO TATY” - V EDYCJA.

Patronat nad konkursem objął Senat Rzeczpospolitej Polskiej i Rzecznik Praw Dziecka. Organizatorami konkursu byli : Komisja Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej RP, zespół TATO. Net. Fundacji im. Św. Cyryla i Metodego raz biuro Senatora Waldemara Kraski ( na terenach swoich okręgów wyborczych).

Celem konkursu było skierowanie uwagi opinii publicznej na zagadnienia związane z niezastąpioną rolą ojca w życiu dziecka.

Przedmiotem konkursu były samodzielne  prace pisemne ( forma listu) na temat:  Kim jest i co dla mnie znaczy mój tata.Pisanie prac poprzedzone było udziałem uczniów w lekcji , której temat brzmiał: „ Rola ojca w rodzinie”.

Do konkursu zgłosiło się 14 naszych uczniów. W trakcie szkolnych eliminacji wybrano 9 najlepszych prac, które przesłano do biura Senatora W. Kraski. Wszystkie listy naszych dzieci były piękne, bardzo osobiste i przepełnione miłością.    

13 stycznia 2020 r. w Sokołowskim Ośrodku Kultury  odbyło się uroczyste podsumowanie i ogłoszenie wyników konkursu. Nasz uczeń Bartosz Chojecki zajął I miejsce. Jest to niewątpliwie wielki sukces Bartka, gdyż w konkursie startowało aż 121 uczniów z 16 szkół, z powiatu łosickiego, siedleckiego i sokołowskiego.  Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki.

Spotkanie z Senatorem upłynęło w serdecznej atmosferze. Były gratulacje, wywiady dla telewizji,  wspólne zdjęcia i poczęstunek.

Gratulujemy Bartkowi  i pozostałym naszym uczniom.

                                                                                                                                                               Urszula Terlikowska

 

 

 

Wyniki ankiety dotyczącej automatu vendomowego w Zespole Szkół w Repkach

W Zespole Szkół w Repkach przeprowadzono ankietę wśród rodziców.

Pytanie zawarte w ankiecie dotyczyło wyrażenia opinii odnośnie postawienia w szkole automatu vendomowego z żywnością i sokami. Ankieta była anonimowa.

Wyniki badania: Na pytanie Czy zgadzacie się Państwo, aby automat z żywnością pozostał w naszej szkole? Ankietowani odpowiedzieli: TAK-64,41%, NIE-28,81%, NIE MAM ZDANIA-6,78%.

 

 

 

 

 

Wigilia Szkolna w ZS w Repkach

Dnia 20.12.2019 r. w ZS w Repkach odbyło się spotkanie opłatkowe, na które przybyli goście: Pani Wójt Apolonia Stasiuk, proboszcz parafii  Repki-Szkopy ks. Andrzej Dryżałowski oraz rodzice dzieci uczęszczających do  Publicznego Przedszkola.

Pani Dyrektor powitała gości oraz całą społeczność szkolną. Następnie uczniowie odegrali tradycyjne Jasełka oraz inscenizację „Przy wigilijnym stole”. Obydwa występy przeplatane były kolędami. Na zakończenie wszyscy zebrani podzielili się opłatkiem i odśpiewali kolędę  „Przybieżeli do Betlejem”.

 

                                                                                                                                                                                         Teresa Jaszczuk

 

 

 

 

 

Podziękowanie Prezydenta RP za udział w akcji Narodowe Czytanie

 

Download
Narodowe Czytanie - PODZIĘKOWANIE.pdf
Adobe Acrobat Document 601.1 KB

Zbiórka karmy dla zwierząt ze schroniska

W grudniu 2019 roku w naszej szkole miała miejsce zbiórka karmy i artykułów dla schroniska w Sokołowie Podlaskim. Uczniowie wszystkich klas wraz z przedszkolakami  aktywnie i z wielkim sercem włączyli się w akcję. Dzięki temu udało się zebrać potrzebną karmę i artykuły, które poprawią komfort zwierząt w schronisku.

Bardzo dziękujemy wszystkim darczyńcom.

 

                                               Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego

 

Wycieczka do Warszawy

11.12.2019 r. uczniowie kl. IV-VIII Zespołu Szkół w Repkach uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od planetarium, gdzie obejrzeliśmy spektakl ,,Kosmiczna podróż". Uczniowie mieli możliwość poznać tajemnice kosmosu oraz historię wypraw kosmicznych. Następnie pojechaliśmy do Muzeum Narodowego. Młodsza grupa uczniów uczestniczyła w warsztatach ,,Królowie Polski '', starsza poznawała malarstwo Jana Matejki. Największe wrażenie na wszystkich zrobił obraz ,,Bitwa pod Grunwaldem". Najbardziej oczekiwanym punktem wycieczki była wizyta w Manufakturze Czekolady. Każdy z uczestników mógł przygotować własną tabliczkę czekolady i ją dowolnie udekorować . Na zakończenie przejechaliśmy Traktem Królewskim. Mogliśmy tam podziwiać dekoracje świetlne przygotowane z okazji Świąt Bożego Narodzenia.

 

                                                                                                                                                                                         Iwona Toczyska

 

 

Uczniowie z ZS w Repkach na wycieczce w Sokołowie Podlaskim

     9 grudnia 2019 roku uczniowie z klas V-VII wzięli udział w wycieczce do Sokołowa Podlaskiego. W Nadleśnictwie Sokołów wysłuchali prelekcji na temat dokarmiania ptaków w zimie i przygotowania roślin do zimy. W ramach preorientacji zawodowej poznali pracę i obowiązki leśnika. Następnie obejrzeli adaptację teatralną utworu „Mały Książę” Antoine’a de Saint Eupery’ego pt. ,,Kochając różę”. W sztuce zostały poruszone problemy młodych ludzi, którzy czują się samotni w świecie dorosłych, dlatego są często zamknięci w sobie, ale i zbuntowani, ponieważ nie rozumieją świata dorosłych i ich wad: próżności, chciwości i żądzy władzy. Na pewno spektakl zwrócił uwagę na to, co w życiu ważne i skłonił do refleksji nad swoją postawą wobec innych. Po spektaklu uczniowie spędzili czas w miłej atmosferze w Top Drive. Wycieczka dostarczyła niezapomnianych wrażeń i na długo pozostanie w pamięci.

 

                                                                                                                                                                                     Krystyna Cieciora

 

 

WYJĄTKOWY GOŚĆ W ZESPOLE SZKÓŁ W REPKACH

6 grudnia 2019 r. społeczność szkolną odwiedził wyjątkowy i oczekiwany przez wszystkich gość: Mikołaj. Swoją wizytą wywołał wielką radość i uśmiech na każdej buzi. Mikołaj obdarował wszystkie dzieci w przedszkolu prezentami. Nie zapomniał też o dzieciach i młodzieży ze szkoły podstawowej, które wzięły udział w loterii i dostały okolicznościowe upominki. Mimo podeszłego wieku Mikołaj wykazał się zadziwiającą kondycją: brał udział w zabawach przedszkolnych, a także zagrał w tenisa stołowego z uczniami klasy IV. To był niezapomniany dzień dla wszystkich. Z niecierpliwością czekamy do kolejnego spotkania.

 

 

 

Pokaz grupy rekonstrukcyjnej „Rekonstrukto”

3.12.2019 r. Zespół Szkół w Repkach odwiedzili panowie z grupy rekonstrukcyjnej ,,Rekonstrukto". Przedstawili oni program poświęcony szlachcie polskiej, jej zwyczajom, strojom, głównym zajęciom. Uczniowie mogli zobaczyć strój bogatego i biedniejszego szlachcica oraz dowiedzieć się jakie są różnice między nimi ,poznać różne rodzaje broni wykorzystywanej w walce i stanowiącej element stroju. Niektórzy uczniowie mieli nawet okazję ,,stoczyć pojedynek na szablę "pod czujnym okiem panów z grupy ,,Rekonstrukto”. Inni mogli doświadczyć jak w tamtych czasach wymierzano kary. Jeden z uczniów został na chwilę zakuty w dyby. Po skończonym pokazie każdy mógł podejść i obejrzeć wszystkie przywiezione eksponaty.

 

                                                                                                                                                                                         Iwona Toczyska

 

 

„Jakże byłoby pięknie, gdyby każdy z nas mógł wieczorem powiedzieć: dzisiaj zrobiłem gest miłości wobec drugiego” (Papież Franciszek).

Uczniowie Zespołu Szkół w Repkach, wprowadzając w życie słowa Papieża, wzięli udział w akcji charytatywnej organizowanej przez Caritas. Polegała ona na wypełnieniu papierowych torb artykułami pierwszej potrzeby – spożywczymi i chemii gospodarczej. Torby charytatywne trafiły za pośrednictwem parafii Repki - Szkopy do placówki Caritas diecezji drohiczyńskiej, w której codziennie przygotowuje się posiłki dla ubogich. Za duże zaangażowanie w tę akcję,  serdeczne podziękowania kierujemy do Uczniów i ich Rodziców.

 

                                                                                                                                                                                 Teresa Jaszczuk

 

 

 

Dyskoteka Andrzejkowa

28 listopada 2019 roku w naszej szkole odbyła się dyskoteka andrzejkowa zorganizowana przez Samorząd Uczniowski. Wszyscy poczuli tę niezwykłą atmosferę i cudownie się bawili przy ulubionej muzyce. Nie zabrakło również wspólnych zabaw i konkursów m.in. pociąg, makarena i wiele innych. Mimo zmęczenia zabawą, uczniowie zakończyli dyskotekę w doskonałych humorach.

 

                                                                                   Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami

 

 

Zapraszamy Rodziców

dnia 28 listopada 2019 r. 

na zebranie w Zespole Szkół w Repkach,

które odbędzie się o godz. 15.00 w salach lekcyjnych.

 

 

Apel z okazji 11 listopada

08.11.2019 r. w Zespole Szkół w Repkach odbył się apel z okazji Święta Niepodległości. Przygotowała go klasa IV. Piękne pieśni patriotyczne zaśpiewali uczniowie kl. VII, III i II przygotowani przez p. Barbarę Flazińską.

 

                                                                                                                                                                                      Iwona Toczyska

 

 

Szkoła do hymnu!

 

 

Uczniowie z ZS w Repkach w fabryce  Stadler i w teatrze

      30 października 2019 roku uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Repkach wzięli udział w wycieczce do Siedlec. W czasie wycieczki zwiedzili fabrykę Stadler, w której od 2007 roku są produkowane pojazdy kolejowe eksploatowane w wielu krajach Europy,  Azji i Ameryki. Następnie w Centrum Kultury i Sztuki obejrzeli autorski program profilaktyczny Jacka Zajkowskiego i Piotra Zalewskiego pt: „Wyrwani z niewoli”. Spektakl przestrzega młodych ludzi przed korzystaniem z różnych form używek, bo mogą szybko uzależnić się, a konsekwencje stosowania ich są poważne.  Uzależnienia prowadzą do degradacji pozycji w społeczeństwie, wykluczenia społecznego, zaburzeń psychicznych, problemów z prawem. Dlatego niezbędne jest uświadomienie młodym ludziom, że można żyć inaczej, a trzeźwość, samodyscyplina oraz pasje są drogą do życia na wolności i realizacji celów i marzeń.

 

                                                                                                                                                                                   Krystyna Cieciora

 

 

Szanowni Państwo,

 

Uprzejmie informuję, że na stronie http://www.kowr.gov.pl/ankieta/5  została zamieszczona ankieta oceniająca realizację działań promocyjnych „Programu dla szkół”(owoce, warzywa, mleko)  w roku szkolnym 2018/2019.

Powyższa ankieta jest skierowana do rodziców dzieci biorących udział w „Programie dla szkół”.

Ankieta jest anonimowa i będzie aktywna do 24 listopada br.

Zależy nam na zebraniu jak największej liczby odpowiedzi.

Z góry serdecznie dziękuję i pozdrawiam

 

Agnieszka Kępista

Główny Specjalista

Wydział Rozwoju Rynków Rolnych

+48 22 531 15 79

www.kowr.gov.pl

 

 

Pasowanie pierwszaków na uczniów

25.10.2019 r. w Szkole Podstawowej w Repkach odbyła się uroczystość PASOWANIA PIERWSZAKÓW NA UCZNIÓW. W obecności rodziców, zaproszonych gości , uczniów szkoły i przedszkolaków pierwszaki ślubowały na flagę Polski. W pełnej gali, biretach na głowach, z wielkimi emocjami zaprezentowały część artystyczną. Pani Dyrektor wielkim ołówkiem pasowała pierwszaków na uczniów. Potem dzieci słuchały życzeń i miłych słów od zaproszonych gości oraz przyjmowały upominki. Pan fotograf robił pamiątkowe zdjęcia. A potem był słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców, którym za to bardzo dziękujemy.

 

                                                                                                                                                                                    Mariola Iwańska

 

 

31 października 2019 r. jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.

Jeśli nie mają Państwo możliwości zapewnienia opieki dziecku w tym dniu, w szkole zostaną zorganizowane zajęcia opiekuńcze na świetlicy w godz. 7.00-15.00. Prosimy o zgłoszenia do wychowawcy lub sekretarza szkoły.

 

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Repkach na wycieczce w Siedlcach i Woli Okrzejskiej

    17  października 2019 roku uczniowie z kl. V-VIII ze Szkoły Podstawowej    w Repkach wzięli udział w wycieczce do Siedlec i Woli Okrzejskiej. W Centrum Kultury i Sztuki  w Siedlcach  obejrzeli spektakl teatralny pt. ,,Ten obcy” wyreżyserowany przez Jana Wojciecha  Krzyszczaka z Teatru Kameralnego w Lublinie na podstawie powieści Ireny Jurgielewiczowej pod tym samym tytułem. Spektakl przedstawia losy czworga przyjaciół i tytułowego obcego, czyli Zenka Wójcika szukającego swojego wujka. Ukazuje również, jak ważnymi wartościami w życiu człowieka są: przyjaźń, miłość, rodzina i zaufanie. Uświadamia też, że wejście w dorosłe życie nie zawsze jest łatwe, szczególnie jeżeli nie ma się domu dającego poczucie bezpieczeństwa. Pokazuje też, że niekiedy bezinteresowna pomoc może odmienić czyjś los. W role bohaterów wcielili się aktorzy Teatru Kameralnego w Lublinie.  Po spektaklu uczestnicy wycieczki udali się do Woli Okrzejskiej, gdzie zwiedzili Muzeum Henryka Sienkiewicza i wysłuchali ciekawej prelekcji o pisarzu. Następnie odwiedzili miejsca związane z pisarzem, między innymi Kopiec Sienkiewicza w Okrzei usypany przez naród w dowód wdzięczności. Ostatnim punktem programu było spotkanie integracyjne przy ognisku przygotowanym przez pracowników muzeum. Wycieczka była okazją do poszerzenia wiedzy o Henryku Sienkiewiczu i  integracji zespołów klasowych.

 

                                                                                                                                                                                 Krystyna Cieciora

 

 

Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole

16 października 2019 r. w naszej szkole świętowaliśmy wspólnie Dzień Edukacji Narodowe. Z tej okazji cała społeczność szkoły wzięła udział w uroczystej akademii. Na dowód uznania i wdzięczności za trud włożony w nauczanie i wychowanie Samorząd Uczniowski przygotował koncert życzeń w wykonaniu uczniów klas I-III i IV-VI oraz humorystyczną scenkę z życia szkoły w wykonaniu uczniów klas starszych. Pani Dyrektor Maria Pietrzak złożyła serdeczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły, natomiast członkowie Samorządu wręczyli drobne upominki. Uroczystość zakończył taniec tzw. „Belgijka” w wykonaniu uczniów kl. VII-VIII.

 

                                                                                                                                                                         Samorząd Uczniowski

 

 

Wycieczka do Łodzi i Borysewa

W dn. 9-10.10.2019 r. uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Repkach brali udział w wycieczce do Łodzi i Borysewa. Zwiedzanie Łodzi rozpoczęliśmy od wizyty w Księżym Młynie ,dziś dzielnicy Łodzi ,dawniej odrębnym miasteczku zbudowanym przez rodzinę Schajblerów ,właścicieli jednej z największych fabryk włókienniczych w Europie. Obok zbudowali osiedle dla robotników ,szpital, szkołę. Spacerując brukowanymi uliczkami można było poczuć się jak w XIX w. mieście. Następnie byliśmy na ulicy Piotrkowskiej -najdłuższej ulicy w Polsce .Obok pięknie odrestaurowanych kamienic mogliśmy zobaczyć rzeźby postaci z bajek np. Misia Uszatka, Colargola oraz wybitnych Polaków urodzonych w Łodzi: Artura Rubinszteina i Juliana Tuwima. Kolejnym punktem naszego programu była Manufaktura, czyli dawna fabryka Izraela Poznańskiego .Po krótkim posiłku podzieliliśmy się na grupy. Część uczniów brała udział w warsztatach filmowych, w trakcie których przygotowywali film animowany. Druga grupa udała się do Eksperymentarium, gdzie w prosty sposób wyjaśnione były zjawiska z dziedziny chemii i fizyki. Potem nastąpiła zamiana grup. Drugiego dnia pojechaliśmy do Borysewa . Znajduje się tam ZOO Safari, w którym podziwiać można niezwykle rzadkie gatunki zwierząt np. białe tygrysy i lwy .Mogliśmy oglądać karmienie niektórych zwierząt. Szczególne wrażenie na uczestnikach wycieczki zrobiła foka ,która w trakcie karmienia pokazywała różne sztuczki .

 

                                                                                                                                                                              Iwona Toczyska

 

 

17 października 2019 r.

jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych

w związku z obchodami Gminnego Dnia Edukacji Narodowej.

 

 

Koncert Zespołu „Limbos”

Dnia 30.09.2019 roku w Zespole Szkół w Repkach odbył się koncert Muzycznej Grupy „Limbos” pt. „Fantastyczny Świat Muzyczny” prezentujący muzykę Stanisława Moniuszki. Uczniowie wysłuchali go z wielką uwagą, chłonąc wiedzę o kompozytorze muzyki klasycznej. Wszyscy zgodnie z zaleceniami prowadzącego wystukiwali rytm, klaskali i śpiewali razem z zespołem. Spotkanie to było nie tylko świetną rozrywką, ale też wspaniałą lekcją muzyki.

 

Apel z okazji 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej

26.09.2019 r. w Zespole Szkół w Repkach odbył się apel z okazji 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej. Przygotowali go uczniowie klas starszych z pomocą pań od historii i muzyki. Dzięki prezentacji multimedialnej, wierszom i piosenkom uczniowie poznali losy Polaków w czasach wojny i okupacji.

 

                                                                                                                                                                                      Iwona Toczyska

 

Akcja „Sprzątanie Świata” w naszej szkole!

Dnia 26.09.2019 r. uczniowie Zespołu Szkół w Repkach uczestniczyli w akcji „Sprzątanie Świata”. Każdy uczestnik otrzymał rękawice, worek foliowy i miał za zadanie zbierać różne rodzaje odpadów. Uczniowie wraz z opiekunami porządkowali teren wokół szkoły, obrzeża parku i pobliskie ulice. Akcja „Sprzątanie Świata” uczy odpowiedzialności  za otaczający nas świat, pobudza do działań proekologicznych, tworzy zdrową rywalizację w słusznej sprawie i jest pożytecznym narzędziem w procesie edukacji młodego pokolenia.  

 

                                                                                                                                                                               Marzena Wierzbicka

 

 

Zapraszamy Rodziców

dnia 24 września 2019 r. o godz. 15.00

na zebranie w Zespole Szkół w Repkach.

 

 

Pomóżmy Uli w walce z chorobą

 

W poniedziałek 16.09.2019 r . przygotuj się w Zespole Szkół w Repkach zbiórki charytatywnej dla Uli Tokarskiej.

Bardzo prosimy o włączenie się w naszą ofertę, każdy przysłowiowy grosz Pomoc uratować jej życie.

 

Dodatkowo w piątek i sobotę uczniowie naszej szkoły

Należy zebrać pieniądze w sklepie Topaz w Repkach.

 

 

 

Wpłat indywidualnych można dokonać przez stronę 

                         

                                       NARODOWE CZYTANIE

                                   W Zespole Szkół w Repkach

      6 września 2019 r. nasi uczniowie, rodzice i nauczyciele włączyli się w ogólnopolską  akcję  pod Patronatem Honorowym Pary Prezydenckiej NARODOWE CZYTANIE   NOWELE  POLSKIE .

     Podczas tegorocznej odsłony akcji Prezydent Andrzej Duda z Małżonką dokonali wyboru 8 lektur na ósme Narodowe Czytanie, z ponad stu propozycji tytułów przesłanych do Kancelarii Prezydenta.

    W naszej szkole Narodowe Czytanie miało podniosły charakter. Przed uroczystością przygotowano dekoracje, zaproszenia i podkład muzyczny do czytanych lektur. Wszyscy uczniowie ubrani byli na galowo. Spotkanie uświetnili zaproszeni goście, którzy czytali fragmenty wybranych lektur.

   Uroczystość rozpoczęła P. Dyrektor M. Pietrzak, która powitała wszystkich zebranych i  przybliżyła ideę  Narodowego Czytania.  Następnie odczytano list Prezydenta RP Andrzeja Dudy.  Fragmenty nowel czytali :  P. Magda Konobrodzka – Dobra pani ( E.Orzeszkowa), P. Agnieszka Mężyńska – Dym( M. Konopnicka),  P. Maria Pietrzak – Sachem (H. Sienkiewicz), Komendant Posterunku Policji w Repkach P. Jarosław  Kacprzyk – Rozdzióbią nas kruki, wrony ( S. Żeromski),. Przed każdym czytaniem uczennice kl. VII przybliżały słuchaczom biografie autorów nowel.

      Wspaniała interpretacja wybranych dzieł i doskonały  podkład muzyczny (Preludium  Deszczowe Des – dur  F. Chopina)  tworzyły  podniosłą atmosferę, sprawiły, że  NARODOWE CZYTANIE w naszej szkole miało podniosły charakter i dostarczyło wszystkim (nawet tym najmłodszym uczniom)  niezapomnianych wrażeń.

       W imieniu P. Dyrektor i całej społeczności szkolnej dziękujemy wszystkim za wspólne czytanie i zapraszamy za rok.

                                                                       

                                                                                                      Urszula Terlikowska

 

       

 

Dyrektor

Grono Pedagogiczne i Uczniowie

Zespołu Szkół w Repkach

serdecznie zapraszają wszystkich do przeczytania NOWEL POLSKICH.

NARODOWE CZYTANIE odbędzie się 6 września 2019 r. o godz. 1000

      w hali sportowej w Repkach.

 

 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

2 września 2019 r. odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020.

Pani Dyrektor Maria Pietrzak serdecznie powitała uczniów, rodziców i nauczycieli oraz życzyła wszystkim sukcesów w nowym roku szkolnym.

1 września to również tragiczna data w historii naszego kraju, dlatego też minutą ciszy uczczono 80 rocznicę wybuchu II wojny światowej.